Ľahká šamotová tehla

Ľahká šamotová tehla

Tiež známe ako ľahké izolačné žiaruvzdorné tehly, ide o ľahké žiaruvzdorné materiály vyrobené zo žiaruvzdornej hliny s obsahom oxidu hlinitého v rozmedzí od 30 % do 46 %.

● Vysoká pórovitosť, nízka pevnosť v tlaku.
● Slabá odolnosť voči troske a korózii.
● Vhodné pre aplikácie s nízkymi požiadavkami na pevnosť.
● Ľahký a ľahko sa prenáša.
Zaslať požiadavku
Popis
1-2003151PG3

Úvod

 

Hlinené žiaruvzdorné tehly sa vyrábajú s použitím hlineného slinku ako kameniva, žiaruvzdorného ílu (mäkkého ílu alebo polomäkkého ílu) ako spojiva, vytvoreného polosuchými alebo plastovými formovacími metódami a vypaľované pri teplotách v rozmedzí od 1 250 stupňov do 1 420 stupňov.

Minerálne zloženie hlinených žiaruvzdorných tehál pozostáva predovšetkým z kaolinitu (Al₂O₃·2SiO₂·2H2O) a 6 % – 7 % nečistôt (oxidy draslíka, sodíka, vápnika, titánu a železa).

Hlinené žiaruvzdorné tehly sú kyslé žiaruvzdorné produkty, ktorých kyslosť sa zvyšuje so zvyšujúcim sa obsahom SiO₂. Vykazujú určitú odolnosť voči kyslej troskovej erózii, ale slabú odolnosť voči alkalickej troskovej erózii. Preto sú hlinené výrobky vhodné na použitie ako výstelky v kyslých peciach a používajú sa aj vo vysokoteplotných peciach, ako sú vysoké pece, teplovzdušné pece, sklárske pece a uhlíkové pražičky.

Výhoda

 

(1)Nízka hustota:Objemová hmotnosť sa zvyčajne pohybuje od 0,4 do 1,3 g/cm³, čo je len 20–65 % bežných hlinených tehál (2,0–2,2 g/cm³), čo výrazne znižuje hmotnosť pece.

(2) Vysoká pórovitosť:Apparent porosity of 40–70% with a high proportion of closed pores (>60%) a veľkosti pórov 0,1–1 mm, čím sa vytvorí vysoko účinná tepelnoizolačná sieť.

(3) Nízka tepelná vodivosť:Tepelná vodivosť pri izbovej teplote 0,09–0,25 W/(m·K), iba 1/5–1/3 hutných hlinených tehál; tepelná vodivosť pri 1 000 stupňoch Menšia alebo rovná 0,5 W/(m·K), účinne znižuje prenos tepla.

(4) Energetická účinnosť:Ako výmurovky pecí znižuje spotrebu energie o 15–30 % a skracuje čas ohrevu o 20–40 %, vhodné pre zariadenia s prerušovaným ohrevom.

(5) Dobrá stabilita tepelného šoku:Vysoká pórovitosť tlmí tepelné napätie s nízkym koeficientom tepelnej rozťažnosti (asi 5–6×10⁻⁶/stupeň); vydrží viac alebo rovných 10 cyklom chladenia vodou pri 1 100 stupňoch bez prasknutia.

(6) Žiaruvzdornosť:Obsah Al₂O₃ 30–48 %, žiaruvzdornosť 1 580–1 750 stupňov a dlhodobá prevádzková teplota až 1 200–1 350 stupňov (v závislosti od obsahu Al₂O₃).

(7) Pevnosť pri vysokej teplote:Room-temperature compressive strength of 3–15 MPa-though lower than dense bricks, sufficient to support non-load-bearing furnace lining structures; high-temperature (1,000°C) strength retention rate >50%.

(8) Odolnosť proti erózii:Dobrá odolnosť voči kyslým plynom z pece (napr. SO₂, CO₂), ale nevhodný pre priamy kontakt s troskou.

 
Zinfon Refraktory Technology Co., Ltd.
 

Poskytujeme komplexné služby od technickej konzultácie po dizajn, výrobu a popredajnú podporu.

1
Výrobca Direct
2
Továrenské ceny
3
Prémiová služba
4
Možnosť prispôsobenia

 

Suroviny

Šamotová hlina

 

Fyzikálne a chemické špecifikácie

 

Špecifikácia

B-1

B-2

B-3

B-4

B-5

B-6

B-7

C-1

C-2

C-3

Opätovné zmršťovanie Teplotný stupeň

900

1,000

1,100

1,200

1,300

1,400

1,500

1,300

1,400

1,500

Sypná hmotnosť g/cm3 Väčšia alebo rovná

0.70

0.70

0.75

0.80

0.80

0.90

1.00

1.10

1.20

1.25

Pevnosť v tlaku Mpa Menšia alebo rovná

25

25

25

25

25

30

30

50

70

100

Tepelná vodivosť W/mk

(350±25 stupňov) Väčšie alebo rovné

0.17

0.18

0.20

0.22

0.23

0.27

0.31

0.30

0.38

0.45

 

Proces

 

Príprava surovín → dávkovanie → miešanie → formovanie → sušenie → vypaľovanie → kontrola a balenie hotového výrobku

Teplota vypaľovania sa zvyčajne pohybuje od 1 200 do 1 400 stupňov, pričom konkrétna hodnota závisí od typu tehly a požiadaviek na výkon.

srchttpcbu01alicdncomimgibankO1CN01fCIcfn1dmN0bS83ok2204159113778-0-cibjpgreferhttpcbu01alicdn
u12799138754275580574fm253fmtautoapp138fJPEG
u18598041962314624736fm253fmtautoapp138fJPEG
Aplikácia

 

Vykurovacie pece a pece na tepelné spracovanie:Používa sa ako obloženie stien pecí, striech, dymovodov atď., Pôsobí ako tepelnoizolačné vrstvy na zníženie tepelných strát a zároveň odoláva stredným až nízkym teplotným zaťaženiam (menšie alebo rovné 1 200 stupňom).

Žíhacie pece a namáčacie jamy:Ako obkladové materiály sa prispôsobujú častým teplotným výkyvom štart-stop (napr. cykly žíhania ocele), čím zabraňujú praskaniu spôsobenému tepelným šokom a predlžujú životnosť zariadenia.

Zariadenie na predúpravu železa:V odsírovacích a defosforizačných jednotkách slúži ako bezkontaktná tepelná bariéra na izoláciu vysokých teplôt a minimalizáciu rozptylu tepla.

Sklárske pece:Aplikuje sa v nekritických zónach (menších alebo rovných 1 300 stupňom), ako sú prsné steny a regenerátor, poskytuje izoláciu a odoláva miernej erózii prchavými látkami z taveniny skla.

Keramické spekacie pece:Funguje ako izolačné vrstvy alebo nábytok do pece (napr. priehlbiny, platne), udržiava stabilné tepelné prostredie (1 000 – 1 300 stupňov) pre keramické predvalky a zároveň znižuje tepelné straty v peci.

Cementársky priemysel:Používa sa v tesneniach rotačných pecí a izolácii chladičov na minimalizáciu prevádzkových tepelných strát a zvýšenie tepelnej účinnosti pri výrobe cementu.

Chemické reaktory a vykurovacie pece:V peciach na syntézu amoniaku alebo petrochemickom krakovaní sú steny pece obložené, aby sa zabránilo difúzii tepla a aby odolávali korózii zo spalín (napr. CO₂, para), ako je to vidieť v zónach mimo jadra splyňovačov uhlia.

Žiaruvzdorné komíny a potrubia:Výstelkové materiály pre vysokoteplotné systémy spalín, odolné voči kyslej korózii (napr. SO₂, NOx) a zároveň znižujúce vonkajšie povrchové teploty pre bezpečnosť.

Zariadenia na výrobu hnojív:Izoluje vykurovacie jednotky alebo reakčné nádoby pri výrobe močoviny/fosfátu, odoláva koróznemu prostrediu so strednou teplotou (menej ako 1200 stupňov).

Kotly a spaľovne:Vedie steny pecí, dymovody a prehrievače v energetických kotloch a spaľovniach odpadu, izoluje 800–1200 stupňové spaliny, znižuje tepelné straty a odoláva erózii popolčeka.

Pomocné systémy jadrovej energie:Slúži ako nekritická izolácia v jadrových reaktoroch, spĺňa požiadavky na vysokoteplotnú stabilitu a nízku rádioaktívnu kontamináciu (vyžadujú sa špecifické triedy).

Oprava pece a dočasná izolácia:Používa sa ako dočasná výstelka počas údržby pece alebo núdzová izolácia pre vysokoteplotné zariadenia (napr. obalenie rúr), cenená pre ľahkú a rýchlu inštaláciu.

20201210133003877
a549addde17b337aff1dbf7fd85a32256908 -
srchttpcbu01alicdncomimgibank20191390561130865093188906359jpgreferhttpcbu01alicdn -
u362037353187096617fm30app106fJPEG -
 
 

Prečo si nás vyberá?

01/Prispôsobené rozmery a tvary

-

Figure-2-brickshapes-standard

Prispôsobený tvar tehly

Poskytnite vzorové hárky -- Otváranie formy a cenová ponuka -- Otváranie formy a výroba vzoriek -- Cenová ponuka na hromadnú výrobu -- Podpisovanie zmluvy -- Hromadná výroba

 

02/Doručovací cyklus a logistika

-

Námorná preprava, pozemná preprava. Podľa potreby si určte spôsob dopravy

Asi 30 dní, doba dodania prispôsobených produktov závisí od skutočnej situácie.

 

03/Prispôsobené balenie

-

Prispôsobte si značku

Prispôsobenie loga, vlastné fonty, slogany a správy pre obaly, nápisy, webové stránky alebo tlačené materiály.

Posuňte svoju značku na vyššiu úroveň, kontaktujte nás ešte dnes, aby sme prediskutovali váš projekt!

7f39f5ab2ecc4393b0c6f4b8c8898d431slrd1au5fo
O1CN01j52EIT1IY4mpaRRhA2202367050904-0-cib
R-C 1
R-C 2
3YES

04/Kúpte si žiaruvzdorné tehly ZINFON za rozumné ceny

-

Uvedomujeme si, že cena je kritickým faktorom pri nákupných rozhodnutiach našich zákazníkov. Využitím našej blízkosti k bohatým nerastným zdrojom a pokročilým výrobným technológiám ponúkame konkurencieschopné ceny bez kompromisov v oblasti kvality. Naša strategická poloha minimalizuje náklady na suroviny, zatiaľ čo úspory z rozsahu dosiahnuté prostredníctvom najmodernejších procesov ďalej znižujú náklady na jednotkovú výrobu.

 

Stojí za zmienku, že hoci je cena dôležitým faktorom, nemala by byť jediným určujúcim faktorom pri rozhodovaní o kúpe. Pri nákupe žiaruvzdorných tehál od spoločnosti ZINFON sú kvalita, spoľahlivosť a technická podpora rovnako dôležitými faktormi.

 

Výberom ZINFON ako svojho dodávateľa získate prístup k vysokokvalitným žiaruvzdorným tehlám, širokej škále ďalších žiaruvzdorných materiálov a komplexnej podpore. Okamžite kontaktujte ZINFON Refractories, aby ste prediskutovali svoje špecifické požiadavky a získali riešenia na mieru!

 

Ako s nami spolupracovať?

7 * 24 hodín online odpoveď

Poskytnite profesionálnu ochranu po predaji

Naša adresa

Qinghua Management Dist., Dashiqiao City, Yingkou City, Liaoning, Čína

Telefónne číslo

+8613700131695

+8618540210631

E-mail

info@zinfon-refractory.com

modular-1

 

 

Populárne Tagy: ľahké šamotové tehly, Čína výrobcovia ľahkých šamotových tehál, dodávatelia, továreň, základná refraktérna tehla, Chrómová tehla, inžiniersky refraktérny tehla, primárna tehla, refraktérna tehla na predaj, Špecializovaná žiaruvzdorná tehla