Deka z keramického vlákna

Deka z keramického vlákna

Deka z keramických vlákien (deka z hlinitokremičitanových vlákien), bežne označovaná ako rohož z aluminiumsilikátových vlákien, je vyrobená z primárnej suroviny žiaruvzdorného nefritu.

● Vysoká teplotná odolnosť a dobrý izolačný výkon.
● Ľahký s dobrou stabilitou.
● Vynikajúca absorpcia zvuku a izolačné vlastnosti.
● Dobré elektrické izolačné vlastnosti.
Zaslať požiadavku
Popis
7782bcb9-dfe6-4315-80ee-9db02f0295c4001

Úvod

 

Žiaruvzdorná vláknitá prikrývka je ľahký tepelne izolačný materiál vyrobený zo žiaruvzdorných vlákien (ako je oxid hlinitý, oxid kremičitý atď.) prostredníctvom procesov, ako je tvorba vlákien, mykanie a vpichovanie. Vyznačuje sa nízkou tepelnou vodivosťou, odolnosťou voči tepelným šokom a jednoduchým spracovaním.

S komplexnými výhodami ako je byťľahké, tenké, pevné a cenovo výhodnésa prikrývky zo žiaruvzdorných vlákien stali základnými materiálmi pre energeticky úsporné modernizácie vo vysokoteplotných priemyselných odvetviach. Technologické inovácie naďalej poháňajú zelenú a inteligentnú transformáciu v odvetviach ako oceľ, sklo a energetika.

 

Výhoda

 

 

Vysokoúčinná tepelná izolácia a nízka hmotnosť

Tepelná vodivosť je len 1/5 až 1/10 v porovnaní s tradičnými žiaruvzdornými tehlami (napr. prikrývka z keramických vlákien má tepelnú vodivosť 0,2 W/(m·K) pri 800 stupňoch, zatiaľ čo tehly s vysokým obsahom oxidu hlinitého dosahujú 1,5 W/(m·K)). To môže znížiť teploty stien pece o 50–100 stupňov a znížiť tepelné straty o viac ako 30 %.

Pri hustote 80–300 kg/m³ (žiaruvzdorné tehly: 2000–2800 kg/m³) sa hmotnosť zariadenia zníži o 70–80 %, čím sa minimalizuje zaťaženie oceľových konštrukcií.

 

 

Odolnosť voči tepelným šokom a chemická stabilita

Odoláva náhlym zmenám teploty až do 1000 stupňov bez praskania (bežné žiaruvzdorné materiály zvyčajne vydržia iba 300 – 500 stupňov), vďaka čomu je vhodný pre pece s častým zapínaním a vypínaním.

Odoláva kyslým a zásaditým plynom (napr. SO₂, HCl) a vydrží 2–3 krát dlhšie ako žiaruvzdorné tehly v spaľovniach odpadu.

 

 

Jednoduchá konštrukcia a rozšírená funkčnosť

Môže byť inštalovaný pomocou lepenia, šitia alebo kotvenia, s konštrukčnou účinnosťou viac ako 5-krát vyššou ako murivo zo žiaruvzdorných tehál.

S povrchovým antioxidačným povlakom (napr. ZrO₂) jeho životnosť presahuje 5 rokov v 1400 stupňovej oxidačnej atmosfére.

 
Zinfon Refraktory Technology Co., Ltd.
 

Poskytujeme komplexné služby od technickej konzultácie až po návrh, výrobu a popredajnú podporu.

1
Výrobca Direct
2
Továrenské ceny
3
Prémiová služba
4
Možnosť prispôsobenia

Suroviny

Ordinary Type (Al₂O₃ + SiO₂ content >96%): Primárne vyrobené z bauxitu a oxidu kremičitého, s maximálnou prevádzkovou teplotou 1000 stupňov.

High-Purity Type (Al₂O₃ >45%, SiO₂ >50%): Používa vysoko čisté suroviny, vhodné pre čisté vysokoteplotné aplikácie, ako sú presné keramické spekacie pece.

 

Fyzikálne a chemické špecifikácie

 

Značka/Vlastnosti

ZF-ST-BL

ZF-HA-BL

ZF-HZ-BL

Špecifikácia Teplota (stupeň)

1260

1360

1430

Pracovná teplota (stupeň)

1050

1200

1350

Objemová hmotnosť (kg/m³)

96
128

96
160

96
160

Trvalá lineárna zmena (%)

-3
1000 stupňov

-3
1250 stupňov

-3
1350 stupňov

Tepelná vodivosť

0,09 (400 stupňov)
0,176 (800 stupňov)

0,132 (600 stupňov)
0,22 (1000 stupňov)

0,76 (600 stupňov)
0,22 (1000 stupňov)

Pevnosť v ťahu (MPa)

0.05

0.06

0.06

Chemické zloženie (%)

Al₂03

44

52

34

Al203 + Si02

96

99

–

Al203+Si02+ZrO2

–

–

99

ZrO₂

–

–

15-17

Fe₂O₃

<1

0.2

0.2

Na₂O+K2O

Menšie alebo rovné 0,5

0.2

0.2

 

Proces

 

Príprava suroviny → tvorba taveniny → zber vlákien → vpichovanie → dodatočná úprava → rezanie a balenie

I. Príprava surovín

Výber surovín a proporcie

Hlavné materiály: Bauxit s vysokým obsahom oxidu hlinitého (Al₂O₃ 45 %–60 %), oxid kremičitý (SiO₂ 30 %–50 %), zirkónový piesok (ZrO₂ 10 %–20 % pre špičkové produkty).

Prísady: Borax (tavidlo), škrob/oxid kremičitý (spojivo) a vodoodpudivý (pre produkty odolné voči vlhkosti).

Predúprava surovín

Drvenie: Suroviny sú rozdrvené na častice<5 mm using jaw and hammer crushers.

Brúsenie: Mletie pomocou guľového mlyna na veľkosť 200 mesh alebo väčšiu pre rovnomerné zloženie (odchýlka prísad<±0.5%).

 

 

Ap6cAv3xRvSyUM9iyBnqqA001

II. Proces taveniny na vlákno

Topenie pri vysokej teplote

Suroviny sa zahrievajú na 1800–2200 stupňov v elektrických taviacich peciach (napr. trojfázové oblúkové alebo plazmové pece), aby sa vytvorila rovnomerná roztavená fáza.

Tvorba vlákien (dva hlavné metódy)

Metóda fúkania: Vysokotlakový vzduch (0,5–1,0 MPa) sa rozprašuje na roztavený prúd, aby sa rozdelil na vlákna s priemerom 2–5 μm.

Výhody: Jednoduché vybavenie, nízke náklady; dĺžka vlákna 0,5–10 cm; vhodné pre štandardné priemyselné prikrývky.

Metóda odstredivého odstreďovania: Roztavený materiál vstupuje do vysokorýchlostného rotujúceho kotúča (10 000 – 15 000 ot./min.) a je vymrštený odstredivou silou.

Výhody: Produces finer fibers (1–3 μm) with a high aspect ratio (>1000), čo má za následok o 30 % vyššiu pevnosť prikrývky – ideálne pre špičkové produkty.

 

Porovnanie parametrov procesu

 

Parametre

Metóda fúkania

Metóda odstredivého odstreďovania

Priemerný priemer vlákna

3-5μm

1-3μm

pomer L/D

500-1000

>1000

Pevnosť v ťahu

50-80N/50mm

80-120N/50mm

Obsah troskovej gule

10%-15%

5%-10%

Tepelná vodivosť (800 stupňov)

0.18-0.22W/(m·K)

0.15-0.18W/(m·K)

Oblasť použitia

Všeobecná priemyselná pec, izolácia potrubí

Vysokoteplotné výmurovky pecí, letecká izolácia

III. Zber a vysporiadanie vlákien

Komora na zber bavlny

Vytvorené vlákna sú prenášané prúdom vzduchu do komory a ukladané na sieťový pás pod negatívnym tlakom (-500 až -1000 Pa), čím sa vytvára bavlnená vrstva.

Kľúčové ovládacie prvky: Rýchlosť prúdenia vzduchu 0,5–1,5 m/s zaisťuje náhodné rozloženie vlákna (orientácia<15%) to avoid anisotropy.

Predbežná úprava vpichovaním

Plisovanie: Mechanicky plisované na zvýšenie nadýchanosti (zníženie objemovej hmotnosti o 10–20 %) a zlepšenie izolácie.

Predzhutnenie: Vrstva bavlny sa pri príprave na vpichovanie zhutní na 50–70 % cieľovej hustoty.

 

IV. Ihlovanie

Proces vpichovania

Hustota vpichovania: 20–50 ihiel/cm²

(20–30 pre bežné prikrývky; 40–50 pre vysokopevnostné prikrývky)

Hĺbka vpichovania: 10–20 mm

(Príliš hlboké môže zlomiť vlákna; príliš plytké znižuje pevnosť spojenia)

Vybavenie: Viackanálové vpichovacie stroje (3–5 stupňov), s postupným zvyšovaním hustoty ihiel na zvýšenie pevnosti prikrývky.

Optimalizácia výkonu

Priečna výstuž: Cross-needling or adding transverse fibers increases tensile strength by 50% (longitudinal >80 N/50 mm; transverse >40 N/50 mm).

Kontrola hrúbky: Presnosť ±0,5 mm sa dosiahne nastavením tlaku vpichovania a rýchlosti pásu (štandardná hrúbka: 5–50 mm).

 

V. Post-liečba

Vysokoteplotné spekanie (voliteľné)

Zahrieva sa na 900–1100 stupňov počas 2–4 hodín, aby sa spálili organické spojivá (napr. škrob) a vyvolala sa kryštalizácia mullitu, čím sa zlepší stabilita pri vysokej teplote.

Povrchová úprava

Náter: Nástrek s nátermi odolnými voči vysokým teplotám (napr. ZrO₂, Al₂O3) na vytvorenie vrstvy odolnej voči oxidácii, čím sa zvyšuje tolerancia teploty o 100–200 stupňov.

Zložená vrstva: Laminated with aluminum foil or stainless steel mesh to enhance reflectivity (>85%) alebo mechanická pevnosť.

 

VI. Rezanie a balenie

Vystrihnúť na veľkosť

Automatizované rezacie stroje (laserové alebo mechanické nože) poskytujú presnosť ±1 mm.

Štandardné šírky: 610 mm / 1220 mm

Štandardné dĺžky: 10–50 m

Balenie a skladovanie

Balenie odolné voči vlhkosti: PE fólia + tkané vrecko; obsah vlhkosti<1%

(Skladujte v suchom prostredí s relatívnou vlhkosťou<60%)

Kompresné balenie: Objem komprimovaný na 30–50 % pôvodnej veľkosti

(Rebound rate >95 %, zotaví sa do 24 hodín po vybalení)

u19386361523727372957fm253fmtautoapp138fJPEG001
u22521121932866752275fm253fmtautoapp138fJPEG001
u40949371573521472731fm253fmtautoapp138fJPEG001

Aplikácia

 

 

Hutnícky priemysel

Tepelná izolácia stien pecí vo vysokých peciach, horúcich vysokých peciach a ohrievacích peciach znižuje tepelné straty a zvyšuje účinnosť.

Používa sa v panvách a medzipanvách na udržanie teploty roztavenej ocele a zlepšenie kvality odlievania.

 

 

Petrochemický a chemický priemysel

Používa sa v krakovacích peciach, reaktoroch a potrubiach na blokovanie prenosu tepla a ochranu pred vysokoteplotnými médiami.

Izoluje chemické pece a spaľovne proti korozívnym plynom, čím predlžuje životnosť zariadení.

 

 

Energetický priemysel

Izoluje steny kotlov a dymovodu v elektrárňach, aby sa znížil rozptyl tepla a hmotnosť zariadenia.

Obalí turbíny a vysokoteplotné potrubia, aby sa znížili straty energie a zvýšila bezpečnosť.

 

 

Pece a zariadenia na tepelné spracovanie

Používa sa za žiaruvzdorné tehly v keramických a žiaruvzdorných peciach, čím sa znižuje teplota vonkajšej steny o 50–80 stupňov a spotreba energie o 15–20 %.

Izoluje strechy a steny sklárskych pecí, čím zabraňuje stratám tepla a praskaniu v prostredí s kolísajúcimi teplotami.

 

 

Protipožiarna ochrana budov a tepelná izolácia

Používa sa v protipožiarnych bariérach a káblových šachtách vo výškových budovách vďaka svojej nehorľavosti (odolné voči ohňu do 1000–1400 stupňov).

Poskytuje ľahkú izoláciu pre priemyselné budovy a chladiarenské sklady.

 

 

Výroba strojov

Izoluje vysokoteplotné komponenty motora (napr. výfukové potrubie) na zlepšenie tepelnej stability.

Znižuje tepelné straty v kovacích a tlakových odlievacích formách, čím predlžuje životnosť.

 

 

Letectvo a armáda

Poskytuje tepelnú ochranu raketových motorov a hlavíc rakiet počas letu vysokou rýchlosťou.

Ohňovzdorné priestory leteckých motorov pre zaistenie bezpečnosti letu.

 

 

Zariadenia na ochranu životného prostredia

Používa sa na vymurovanie spaľovní a pecí na spracovanie nebezpečného odpadu na tepelnú izoláciu a odolnosť proti korózii.

Izoluje vysokoteplotné potrubia v odsírovacích a denitrifikačných systémoch.

 

 

Nový energetický sektor

Izoluje solárne kolektory a vysokoteplotné systémy akumulácie energie, čím zlepšuje tepelnú účinnosť.

Poskytuje izoláciu zásobníkov palivových článkov, čím zabezpečuje stabilné reakčné podmienky.

 

 

Lodné a námorné inžinierstvo

Izoluje lodné kotly a parné potrubia na zníženie hmotnosti a ochranu konštrukcie kabíny pred vysokými teplotami.

 

 

Elektronika a polovodiče

Používa sa v zariadeniach na spracovanie polovodičov (napr. difúzne a žíhacie pece) na udržanie presnej regulácie teploty.

 

 

Požiarny materiál

Slúži ako nosný materiál pre vysokoteplotné ochranné odevy a protipožiarne závesy pre hasičov a hutníckych pracovníkov.

 

u16312004972507507314fm253fmtautoapp138fJPEG
u1117622344251602243fm253fmtautoapp138fJPEG
u5407898932639550410fm253fmtautoapp138fJPEG
u22521121932866752275fm253fmtautoapp138fJPEG
 

 

 

 

Populárne Tagy: prikrývka z keramických vlákien, Čína výrobcovia prikrývok z keramických vlákien, dodávatelia, továreň, Keramické vlákno pre elektronický priemysel, Keramická vláknina pre priemysel spracovania potravín, keramické vlákno pre vykurovacie vybavenie, keramické vlákno pre laboratórne použitie, keramická vlákno pre nízku hustotu, Keramické vlákno pre farmaceutický priemysel